Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

PostHeaderIcon Půjčky pro zadlužené: Kde a jak vám půjčí?

Zadlužených lidí je v dnešní době opravdu mnoho, na tom by nebylo až tak nic zvláštního. Zásadní otázka je, nakolik dluhy zasahují do vašeho života. Pokud v pohodě měsíčně splácíte, pak proti zadluženosti nelze nic namítat. Jestli vám ale kvůli dluhům nezbývá už pomalu ani na chleba s máslem, a je jen otázkou času, kdy se exekutor objeví za dveřmi, je rozumné se zamyslet a začít danou situaci řešit. Možnosti jsou různé, můžete si půjčit peníze od rodiny a celou půjčku zaplatit, požádat o osobní bankrot a nebo třeba využít konsolidace půjček. Ta vám umožní všechny měsíční splátky půjček sloučit do jedné. Tím pádem ušetříte dost peněz na poplatcích spojených s poskytnutím úvěru. Zadlužení lidé jsou ale v poměrně obtížné situaci, pokud si chtějí vzít půjčku. Pro poskytovatele půjček zpravidla spadají do kategorie problémových klientů, kterým jen tak někdo nepůjčí. Ale i přesto se dají najít seriózní půjčky, na které hravě dosáhnou i lidé s exekucí na krku. O jaké typy půjček se jedná a kde je hledat?

Banka není pro dlužníky

Pokud jste zadluženi až po uši a vydáte se do banky pro úvěr, pak vězte, že je to cesta naprosto zbytečná. Bankovní instituce si důkladně prověřují všechny žadatele o půjčku a jsou velmi opatrné. Navíc, lidem v exekuci nebo insolvenci jednoduše úvěr neposkytují. Stejné to je i s lidmi, kteří mají “jen” záznam v registru dlužníků, a je úplně jedno, zda se jedná o známý registr SOLUS a nebo nějaký jiný. Pro banku spadáte mezi rizikové klienty s nulovou bonitou. Na druhou stranu ale existuje na finančním trhu nebankovní sektor, kde je situace výrazně odlišná. To je pro vás to pravé prostředí, které vám dává šanci na získání úvěru.

Nebankovní půjčky přináší několik možností

Nebankovní společnosti se všeobecně zaměřují na klienty, kteří nemohou z nějakého důvodu s žádostí o půjčku uspět v bance. Proto jsou podmínky pro získání půjčky nastavené tak, aby řešily různé životní situace, do nichž se lidé mohou dostat. Přitom se jedná o solidní renomované společnosti, u nichž si vyřídí půjčku třeba lidé, kteří právě nedisponují vlastním bankovním účtem, mají záznam v registru, nedostatečný příjem (matky na MD) nebo jsou nezaměstnaní. V zásadě nebankovní společnosti poskytují zadluženým lidem dva typy půjček – malé půjčky před výplatou neboli mikropůjčky a dále pak půjčky s ručením nemovitostí.

Sjednat půjčku

Drobné půjčky pro zadlužené

Přestože máte dluhy, automaticky to neznamená, že by vám nikdo nepůjčil. Můžete si bez problému sjednat malou půjčku, která má zpravidla velmi mírné podmínky. Jedná se převážně o krátkodobé úvěry, jež jsou obvykle nabízeny maximálně na dobu 30-ti dní. Avšak půjčená částka není nijak vysoká, většinou to bývá několik tisíc, zvlášť pokud jde o nového klienta. Menší částka je ale na druhou stranu vyvážena přívětivými podmínkami. Některé společnosti vám totiž první půjčku poskytnou úplně zdarma, tedy bez poplatků a úroků. Pokud půjčku řádně splatíte, v případě opakované žádosti vám firma nabídne úvěr daleko vyšší.

Půjčky se zástavou nemovitosti

Jestliže potřebujete půjčit sumu v řádu desítek tisíc, ani v tomto případě nejste úplně bez šance. I když pro řadu investičních společností spadáte jako zadlužení lidé mezi problémové klienty, je riziko úvěru vyváženo zástavou. Ta může být v podobě ručení další fyzickou osobou nebo zástavou nemovitosti. Přitom nemovitost nemusí být jen ve vašem výlučném vlastnictví, pokud je majetkem někoho jiného, stačí vám jeho písemný souhlas. Zastavit tak lze byt, dům, chatu nebo pozemek. Máte-li tedy nemovitost a jste ochotni jí ručit, může být tento typ půjčky pro vás vhodným řešením.

Při samotném výběru půjčky buďte velmi opatrní a dejte pozor na nabídky vyžadující poplatky předem. Zárukou spolehlivé půjčky jsou vždy velké renomované společnosti, kterých je na trhu opravdu dostatek.

Co si o tom myslíte?

You must be logged in to post a comment.