Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

Příspěvky se štítkem ‘Jak se dostat z registru dlužníků’

PostHeaderIcon Jak se dostat z registru dlužníků

Nevíte jak jste na tom se záznamem v registru dlužníků a nutně potřebujete řešit finanční situaci půjčkou? Požádejte o výpis z registru a máte jasno. Ovšem i případný záznam není podmínkou ke sjednání půjčky.

Bankovní a nebankovní registry dlužníků

Jestliže jdete žádat o půjčku, její poskytovatel si vás proklepne v registrech dlužníků. Jsou jimi Solus, bankovní a nebankovní registr klientských informací. Teprve poté podaná žádost pokračuje dál a posuzuje se vaše bonita. Paradoxem tedy je, že do záznamu se dostáváte automaticky již při samotné žádosti o úvěr. Pokud není z jakéhokoli důvodu schválena, zůstáváte ještě v registru dalších šest měsíců. Následně potom je záznam vymazán. I při splacení úvěru se klient eviduje ještě další čtyři roky. Proto se řada společností záznamy v registru absolutně nezabývá a poskytují půjčky svým klientům bez ohledu na tuto skutečnost.

Požádejte o výpis z registru klientských informací

Pokud dlužíte bance, požádejte o výpis Bankovní registr klientských informací. Jestliže dlužíte nebankovní společnosti, vaše závazky eviduje Nebankovní registr klientských informací. Jakmile bude váš úvěr delší dobu po splatnosti nebo nebudete platit faktury za jakékoli služby, objevíte se v registru Solus. Abyste získali potřebné informace z těchto registrů, stačí zajít na jejich klientské centrum, které naleznete Na Vítězné pláni v Praze 4. O výpis můžete samozřejmě zažádat také písemně a bude vám zaslán poštou. Výpis z registru Solus získáte od letošního roku také prostřednictvím SMS zprávy. Vše máte tedy k dispozici buď během minuty nebo několika dnů.

Jak se dostat z registru dlužníků

V prvé řadě musíte bezezbytku svůj závazek uhradit. Po jeho zaplacení musíte rozvázat veškeré vztahy se společností, která vás do registru zapsala. Zašlete jim příslušně upravené odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů.

I se záznamem v registru dlužníků získáte půjčku

Do záznamu v registru se dostanete ani nevíte jak, ale i vymazání je snadné a bezproblémové. Jestliže potřebujete řešit své finance, nezabývejte se ovšem registry, ale rovnou možností získání konkrétního úvěru. Prostřednictvím internetu oslovte společnost poskytující půjčky nebo si zadejte svoji poptávku, kolik a na jak dlouho potřebujete půjčit. Během chvilky tak vyřešíte tíživý finanční problém.