Vyzkoušejte
Půjčky pro lidi

Pěkné půjčky s rozumnými a férovými podmínkami, které Vás nepodrazí!

Příspěvky se štítkem ‘registr dlužníků’

PostHeaderIcon Jak se dostat z registru dlužníků

Nevíte jak jste na tom se záznamem v registru dlužníků a nutně potřebujete řešit finanční situaci půjčkou? Požádejte o výpis z registru a máte jasno. Ovšem i případný záznam není podmínkou ke sjednání půjčky.

Bankovní a nebankovní registry dlužníků

Jestliže jdete žádat o půjčku, její poskytovatel si vás proklepne v registrech dlužníků. Jsou jimi Solus, bankovní a nebankovní registr klientských informací. Teprve poté podaná žádost pokračuje dál a posuzuje se vaše bonita. Paradoxem tedy je, že do záznamu se dostáváte automaticky již při samotné žádosti o úvěr. Pokud není z jakéhokoli důvodu schválena, zůstáváte ještě v registru dalších šest měsíců. Následně potom je záznam vymazán. I při splacení úvěru se klient eviduje ještě další čtyři roky. Proto se řada společností záznamy v registru absolutně nezabývá a poskytují půjčky svým klientům bez ohledu na tuto skutečnost.

Požádejte o výpis z registru klientských informací

Pokud dlužíte bance, požádejte o výpis Bankovní registr klientských informací. Jestliže dlužíte nebankovní společnosti, vaše závazky eviduje Nebankovní registr klientských informací. Jakmile bude váš úvěr delší dobu po splatnosti nebo nebudete platit faktury za jakékoli služby, objevíte se v registru Solus. Abyste získali potřebné informace z těchto registrů, stačí zajít na jejich klientské centrum, které naleznete Na Vítězné pláni v Praze 4. O výpis můžete samozřejmě zažádat také písemně a bude vám zaslán poštou. Výpis z registru Solus získáte od letošního roku také prostřednictvím SMS zprávy. Vše máte tedy k dispozici buď během minuty nebo několika dnů.

Jak se dostat z registru dlužníků

V prvé řadě musíte bezezbytku svůj závazek uhradit. Po jeho zaplacení musíte rozvázat veškeré vztahy se společností, která vás do registru zapsala. Zašlete jim příslušně upravené odvolání souhlasu se zpracováním osobních údajů.

I se záznamem v registru dlužníků získáte půjčku

Do záznamu v registru se dostanete ani nevíte jak, ale i vymazání je snadné a bezproblémové. Jestliže potřebujete řešit své finance, nezabývejte se ovšem registry, ale rovnou možností získání konkrétního úvěru. Prostřednictvím internetu oslovte společnost poskytující půjčky nebo si zadejte svoji poptávku, kolik a na jak dlouho potřebujete půjčit. Během chvilky tak vyřešíte tíživý finanční problém.

PostHeaderIcon Jak se dostat z dluhové pasti

Jste chyceni v pasti dluhů a nevíte jak se z ní dostat? Výše dluhu narostla už natolik, že prostě nezvládáte splácet? Přestože pracujete, nevíte ani kam všechny vydělané peníze mizí? Tak si vezměte tužku a papír, počítejte a proberte si váš měsíční rozpočet.

Návod, jak se vymotat z dluhové pasti:

  •  nejprve si zjistěte skutečnou výši svého dluhu a projděte si všechny výpisy z úvěrových účtů, začněte od splátek, které měli být zaplaceny už dávno a nebo těch s největší úrokovou sazbou
  • postupně se zbavte všech kreditních karet, představují největší nebezpečí, neboť nakupování s nimi je velice snadné
  • sestavte si základní rozpočet domácnosti, sledujte veškeré útraty a zjistěte, kterou položku omezit, ušetřené peníze investujte do splacení dluhu
  • pokud splácíte hypotéku, sjednejte si v bance snížení úrokové sazby
  • kontaktujte úvěrové společnosti, kterým dlužíte a dohodněte se na úpravě splátkového kalendáře
  • při placení používejte místo karty raději hotovost nebo si stanovte max. denní limit čerpání, kontokorent, jež umožňuje jít do mínusu zcela zrušte
  • nákupy v obchodě pořizujte dle předem napsaného seznamu a zásadně se ho držte

Tento souhrn opatření vám zcela jistě pomůže dostat se na správnou cestu vedoucí k oddlužení. Samozřejmě existují i mnohé další možnosti jak se z dluhové pasti dostat. Vždy je dobré obrátit se na oddlužovací agentury poskytující i právní poradenství. Hodně používaným řešením je také osobní bankrot nebo konsolidace půjček.

Zaplaťte jen 30 % svého dluhu

Jestliže se rozhodnete pro podání insolvenčního návrhu a vyhlásíte na sebe prostřednictvím soudu osobní bankrot, bude vám 70 % dluhu odpuštěno. Během pěti let splatíte soudem určenou částku a po celou dobu budete pod jeho ochranou před všemi věřiteli.

Využijte konsolidaci půjček

Pokud máte sjednáno několik úvěrů a nezvládáte je splácet, je nejefektivnějším řešením sloučit všechny úvěry do jednoho a stanovit měsíční splátkový kalendář. Tento způsob nabízí řada bankovních i soukromých společností a pro svoji rychlost a snadnost je mezi lidmi velmi oblíbený. Kontaktujte libovolnou investiční společnost prostřednictvím internetu, dohodněte se na podrobnostech a zpravidla během jednoho dne máte celou svoji finanční záležitost vyřešenu. Nejen hledáním ale i poptávkou narazíte na solidní agenturu, dejte na doporučení svých známých. Proto už ani chvilku neváhejte, jednejte, hledejte a poptávejte a za pár hodin posílíte své sebevědomí tím, jak jste vše úspěšně zvládli.

PostHeaderIcon Jak se dostat z dluhů

Máte dluhy? Víte, že i jedna opomenutá platba může skončit exekucí na majetek? Tak s tím honem rychle něco udělejte, jinak se ve svých dluzích utopíte.

Z dluhů se dostanete velice snadno

Přišli jste o dobře placenou práci, onemocněli nebo vaši rodinu zasáhla jiná neočekávaná událost, jež výrazně zasáhla do vašeho finančního rozpočtu? I z dluhového kolotoče se dá vymotat a věřte, že to jde velice jednoduše a snadno. Nabízí se několik způsobů řešení. V prvé řadě se zkuste obrátit na svého osobního bankéře, bude se vám snažit poradit na základě toho, kolik peněz vám chodí na účet. Samozřejmě vám nabídne možnosti dalších bankovních produktů, ale jejich cílem není vás přivést na mizinu. Přišli by tak o dalšího klienta. Obrátit se také můžete na nezávislého finančního poradce či poradenskou kancelář. V každé naleznete zkušené právníky, kteří se zabývají oddlužením.

70 % vašeho dluhu vám bude odpuštěno

Ano, přesně tolik dokonce ještě ušetříte při podání insolvenčního návrhu. O oddlužení můžete požádat příslušné státní orgány a vyhlásit svůj osobní bankrot. Jestliže soud vyhoví vašemu požadavku, převezme nad vámi ochranu před všemi věřiteli, určí vám platební podmínky a pro vás nastane pětileté období, kdy budete muset vyjít pouze se životním minimem. Poté jste opět bez dluhů.

Sjednejte si konsolidaci půjček

Otázku, jak se dostat z dluhů řeší jak bankovní tak i nebankovní společnosti tzv. konsolidací půjček, kdy všechny vaše půjčky sloučí do jedné. Zpravidla se tak sníží vaše měsíční splátky a zmizí jakékoliv poplatky za sjednání více nesplacených úvěrů. V konečném výsledku opět tedy ušetříte.

Neřešené dluhy vedou k exekuci

Je úplně jedno jaký způsob řešení si vy sami zvolíte, ale prostě něco rozhodně udělejte. Prostřednictvím internetu oslovte některou nebankovní investiční společnost, které poskytují velice akční řešení a celou vaši záležitost dají dohromady během několika hodin. Zadejte si sami poptávku půjčky, i tím získáte nabídku služeb, jak své dluhy řešit. Ještě dnes se tak zbavíte tíživého finančního problému a zítra už vám bude lépe. Všichni lidé kolem vás mají dluhy, jinak to dnes ani nejde, ale každý je má pod svojí kontrolou.